تبلیغات
عکس - سردار قاسمی خبر داد: انتشار اوراق مشارکت برای 4 فاز پارس جنوبی
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :

سردار قاسمی خبر داد: انتشار اوراق مشارکت برای 4 فاز پارس جنوبی
iconدسته: اخبار های مختلف در روز,

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء از اقدام نفت و گاز پارس برای اختصاص 500 میلیون یورو منابع حاصل از فروش اوراق مشارکت به فازهای 15 تا 18 خبر داد و گفت: به زودی بخشی از این منابع متناسب با پیشرفت فیزیکی در طرح توسعه فازهای 15 و 16 جذب می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران،" سردار قاسمی" با بیان اینکه قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء هنوز منابع مالی حاصل از فروش اوراق مشارکت را دریافت نکرده است، افزود: هم‌اکنون شرکت نفت و گاز پارس در حال بررسی و آماده‌سازی مقدمات تزریق اعتبار یاد شده به فازهای 15 و 16 است.
وی تصریح کرد: بر اساس قرارداد و همچنین با توجه مکانیزم‌های موجود برای تزریق منابع مالی به پروژه، کارفرما در برابر صورت وضعیت‌ها و متناسب با پیشرفت پروژه، منابع مالی را به پیمانکار پرداخت می‌کند بنابراین با توجه به پیشرفت مطلوب فازهای 15 و 16، بخش چشمگیری از منابع یاد شده به این پروژه تزریق می‌شود.
بر اساس قانون بودجه سال 88 مقرر شده است بانک ملت با هدف تأمین منابع مالی لازم برای توسعه فازهای 15 تا 18پارس جنوبی، یک میلیارد یورو اوراق مشارکت ارزی را در چهار مرحله 250 میلیون یورویی منتشر و عرضه کند.
قاسمی ادامه داد: با توجه به اینکه یک میلیارد یورو اوراق مشارکت ارزی برای توسعه فازهای 15 تا 18 منتشر شده و به فروش رفته است، پیش‌بینی می‌شود 50 درصد از منابع حاصل از فروش این اوراق به فازهای 15 و 16اختصاص یابد.
وی اظهار داشت: تاکنون 500 میلیون یورو اوراق مشارکت در دو مرحله به فروش رفته و منابع حاصل از آن به حساب شرکت نفت و گاز پارس واریز شده است؛ بر این اساس بخشی از این نیم میلیارد دلار به زودی به طرح توسعه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی اختصاص می‌یابد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء پیشرفت کنونی طرح توسعه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی را بیش از 50 درصد اعلام و پیش‌بینی کرد، تا پایان سال 1390 از این فازها گاز تولید و به شبکه سراسری تزریق شود. 
عملیات اجرایی فازهای 15 و 16 پارس جنوبی از دی 1385 آغاز شده و با برآورد مالی دو میلیارد و 79 میلیون دلار، از نوع فاینانس، همچنین با بهره گیری از منابع داخلی، عملیات اجرای آن صورت می گیرد. پیش‌بینی می‌شود این طرح بزرگ صنعت نفت و گاز کشور در فروردین1391 به بهره برداری برسد.
عملیات اجرایی این طرح از سوی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، شرکت مهندسی و ساخت تأسیسات دریایی ایران و شرکت‌های ایزوایکو و صف در بخش انجام عملیات خشکی و دریا و در قسمت عملیات حفاری در دریا از سوی شرکت داناکیش انجام می‌شود.
هدف از توسعه فازهای 15 و 16 پارس جنوبی تولید 50 میلیون مترمکعب گاز طبیعی تصفیه شده در روز برای تزریق در شبکه سراسری کشور، تولید سالانه یک میلیون و 50 هزار تن گاز مایع (LPG)، تولید سالانه یک میلیون تن اتان برای خوراک و مصرف واحدهای پتروشیمی، استحصال روزانه 75 هزار بشکه میعانات گازی و تولید روزانه 400 تن گوگرد است.

منبع : (econews.ir)

 

icon

سایر صفحات سایت
جستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجوی
  متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟?متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟
  متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟
ابر واژه های سایت
اس ام اس عشقولانه sms khande dar اس ام اس خرداد ماه 89 اس ام اس کوتاه sms عشق پیامک عاشقونه اس ام اس خنده دار sms عاشقی sms عاشقونه sms عاشقانه اس ام اس عاشقونه پیامک عشقولانه اس ام اس حال گیری عکس sms زیبا بهترین اس ام اس ها sms ziba اس ام اس باحال sms جوک اس ام اس عاشقانه پیامک 89 sms جدید پیامک اردیبهشت ماه 89 جوک جدیدترین اس ام اس ها sms خنده دار اس ام اس قشنگ sms روز اس ام اس 2010 مسیج جدید اس ام اس موبایل پیامک خرداد ماه 89 sms عشقولانه payamake jadid اس ام اس جدید jok jadid جک ترکی sms jadid اس ام اس 89 جدیدترین اس ام اس آف جدید اس ام اس جالب sms ghashang sms پیامک جدید پیامک عاشقانه jok مرکز اس ام اس ایران sms خیلی خنده دار اس ام اس زیبا
عضویت در سایت
جهت دریافت جدیدترین ها در ایمیل خود در گروه سایت عضو شوید.

icon
خوراک فید
جهت اطلاع از جدیدترین برنامه ها در خوراک فید عضو شوید.

icon
© کلیه حقوق این وب سایت نزد مدیران آن محفوظ است.
استفاده از مطالب تنها با اجازه مدیران امکانپذیر است.