تبلیغات
عکس - میلیاردرهای فوتبال جهان را بشناسید
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :

میلیاردرهای فوتبال جهان را بشناسید
iconدسته: اخبار های مختلف در روز,
 

میلیاردر برتر فوتبال، میتال لاکشمی از هند، نخستین مثال است ثروت خالص وی با 4/9 میلیارد دلار افزایش در رتبه بندی 0 مارس 2010 ما از میلیاردرها به 28.7 میلیارد دلار رسید. میتال صاحب 20% از باشگاه جنجالی کوئینز پارک رنجرز لندن است که مجموع زیان عملیاتی آن 25 میلیون دلار از 71 میلیون دلار عواید بازی در لیگ قهرمانی فوتبال دسته دو کوکاکولا در انگلیس طی پنج فصل گذشته بوده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews)، ثروتمندترین 10 مالک باشگاههای فوتبال طی سال گذشته بسیار ثروتمندتر از قبل شدند. ولی ثروت فزاینده آنها نمی تواند در مورد امور مالی باشگاههای فوتبال آنان کار زیادی انجام دهد. کسب 36 میلیارد دلار در مجموع ثروت خالص آنها (بدون اینکه حتی یک نفر از این میلیاردرها انکار کند) از طریق قیمتهای بالاتر کالاهای مصرفی و احیای سریع بازارهای جهانی بورس به دست آمده است.
میلیاردر برتر فوتبال، میتال لاکشمی از هند، نخستین مثال ما است. ثروت خالص وی با 9.4 میلیارد دلار افزایش در رتبه بندی 0 مارس 2010 ما از میلیاردرها به 28.7 میلیارد دلار رسید. میتال صاحب 20% از باشگاه جنجالی کوئینز پارک رنجرز لندن است که مجموع زیان عملیاتی آن 25 میلیون دلار از 71 میلیون دلار عواید بازی در لیگ قهرمانی فوتبال دسته دو کوکاکولا در انگلیس طی پنج فصل گذشته بوده است.
برای فوتبالیستهایی مانند رونالدو، رفت و آمد به زمین فوتبال دهها میلیون دلار ارزش دارد. سوپراستار فوتبال، دیوید بکهام وارد دوران طلایی عمر کاری خود شده است. این گذار وی از سال 2007 شروع شد که از رئال مادرید بلندپرواز در لیگ برتر اسپانیا به...
برای فوتبالیستهایی مانند رونالدو، رفت و آمد به زمین فوتبال دهها میلیون دلار ارزش دارد.
سوپراستار فوتبال، دیوید بکهام وارد دوران طلایی عمر کاری خود شده است.
این گذار وی از سال 2007 شروع شد که از رئال مادرید بلندپرواز در لیگ برتر اسپانیا به لوس آنجلس گالکسی، نوچۀ لیگ حرفه ای آمریکا (ام.ال.اس) رفت.
در ابتدا او در زمین بال بال می زد، به دلیل جراحت نیمی از فصل اول و سپس نیمی از فصل دوم را که به عنوان مهمان در آس میلان از سری آ ایتالیا بازی می کرد از دست داد.
پارسال همگروه لس آنجلس، لاندن دانوان،وی را علنا از سردستگی و متعاقبا از کاپیتانی برکنار کرد. سپس طرفداران گالکسی او را به عنوان یک بازیکن پاره وقت با خواسته های هالیوودی تمام وقت مورد انتقاد شدید قرار دادند. روی یکی از پلاکاردهای آویزان شده در ورزشگاه خود این تیم نوشته شده بود: ”شیاد، به خانه ات برگرد”.
بکهام در آن سه سال 138 میلیون دلار پول درآورد که او را پردرآمدترین بازیکن فوتبال جهان در هر یک از آن سه سال نمود. درصدی از این رقم مربوط به فروش پیراهنهای ورزشی بکهام در گالکسی است (که بهترین و سریعترین فروش در ام.ال.اس بود)
رکود اقتصادی جهانی قدرت علامت تجاری بکهام را نیز مورد سنجش قرار داد. پپسی در ماه دسامبر 2008 پس از آنکه در فروش نوشابه های غیر الکلی خود دچار نزول شد، قیمت سهامش 30% کاهش یافت و مدیریت جدیدش دستور کاهش هزینه های تبلیغاتی را صادر نمود به یک ارتباط 10 ساله پایان داد.
به هر حال، اندکی بعد در آوریل 2009، موتورولا که 70% از ارزش سهام خود را در سال 2008 از دست داده بود، برای ترقی دادن تلفن هوشمند 2000 دلاری اورا که جهت مقابله با رکود فراهم نموده بود با بکهام قراردادی منعقد کرد.
بکهام که به خوشنامی خود در میان طرفداران تیم گالکسی کمکی نکرده بود در لباسی شبیه ترمیناتور و بدون پیراهن در فیلم تبلیغ یک گوشی تلفن همراه گرانقیمت و تجملاتی ظاهر شد.
ولی اگر زمانی این سوال وجود داشت که بکهام باید چه کار کند که پول در نیاورد، شاید اکنون او بتواند پاسخ این سوال را پیدا کند. برای تازه کارها آینده بازیکنی او نامشخص است. در ماه مارس تاندون آشیل پایش پاره شد. این جراحت وی را برای سه تا شش ماه نیمکت نشین کرد. به این ترتیب او نمی تواند برای تیم انگلیس در جام جهانی تابستان امسال انتخاب شود.
علاوه بر این قرارداد او با گالکسی دارای یک شرط گریز می باشد که به وی اجازه می دهد به ازای 32.5 میلیون دلار، به جای پنج سال سه سال در این تیم بماند. باید دید آیا او از این جراحت اخیر به عنوان بهانه ای برای استفاده از این امکان بهره خواهد برد یا نه.
در خارج از زمین، همه چیز در مورد علامت تجاری بکهام خوب پیش نمی رود.
سیمون فولر، مغز متفکر پشت چهره ان ستاره، به عنوان مدیر عامل شرکتی که او بازاریابی و رواج دادن آن را بر عهده دارد استعفا داد. این اقام تصور اینکه جذابیت بکهام و همسرش ویکتوریا بکهام که ستاره موسیقی پاپ است به پایان رسیده است را تقویت می کند.
جایگزینان اینها در راهند. بازیکن پرتغالی، کریستیانو رونالدو دومین رتبه درآمد پس از بکهام را برای سال گذشته با 30 میلیون دلار داشته است. مایکل استرلینگ، مدیر عامل ارشد گلوبال اسپانسرز، یک موسسه مشاوره در لندن برای شرکتهای چندملیتی دارای حقوق حمایتی عمده می گوید: ”او پا جای پای دیوید بکهام گذاشته است، این واقعیت که او از منچستر یونایتد به رئال مادرید منتقل شد و اینکه پشتیبانی وی را جورجینا ارمانی بر عهده گرفته است نشان می دهد که اسپانسرها به عنوان جایگزین بکهام به طرف رونالدو می روند.”
رونالدو در ماه ژوئن گذشته گرانترین بازیکن جهان شد، در این هنگام رئال برای او 130 میلیون دلار مبلغ جا به جایی به یونایتد پرداخت. این بازیکن 24 ساله پای قراردادی 6 ساله را امضا نمود که تخمین زده می شود در همان ابتدا 15.5 میلیون دلار به او بدهد و هر فصل 25% زیاد شود. در مجموع او می تواند از این باشگاه 304 میلیون دلار دریافت کند.
وی علاوه بر قرارداد جدید خود با جورجیو ارمانی در سال 2009 یک قرارداد دوساله پرمنفعت با کاسترول، تولیدکنده روغن موتور خودرو و اسپانسر جام جهانی 2010 فیفا امضا نمود. همانند بکهام، اکثر درامدها از ناحیه اسپانسرها به او می رسد. اما در حالی که بکهام بیش از 80% از درامد خود را از اسپانسرها به دست می آورد، رونالدو نیمی از پول خود را از این ناحیه کسب می کند.
استرلینگ می گوید: ”بکهام احتمالا حتی در زمانی که به صورت حرفه ای بازی نمی کند درامد بیشتری نسبت به بسیاری از بازیکنان فوتبال خواهد داشت. اما با جام جهانی بدون بکهام، یک خلاء تبلیغاتی برای پر کردن وجود دارد. چه کسی این خلاء را پر خواهد کرد؟
آن وول ” شریک و مدیرعامل کچام اسپرتز اند اینترتینمنت که قریب دو دهه تجربه همکاری با ورزشکاران مشهور جهان در مورد روابط عمومی و برنامه های بازاریابی برای علائم تجاری جهانی را دارد می گوید: ”دهها میلیون دلار پتانسیل درامد برای این ستاره ها وجود دارد، فقط آنهایی که دارای جذابیت استثنایی و چهره بین المللی هستند (علاوه بر داشتن سوابق مسابقات عالی) تلاش می کنند تا به عنوان یک ستاره مشهور فوتبال، به همان طریقی که دیوید بکهام این کار را نجام داد، به بازار ایالات متحده نفوذ کنند.”
لیونل مسی آرژانتینی از بارسلونا با داشتن لقب ”بهترین بازیکن فوتبال جهان” (دارای عناوین فوتبالیست سال جهان در سال 2009 از سوی فیفا، فوتبالیست سال اروپا و بازیکن سال لیگ قهرمانی از سوی یوفا)، بهترین شانس درامد ا دارد. از 20 میلیون دلاری که او پارسال کسب کرد (رتبه ششم در فهرست ما)، فقط 5 میلیون دلار از اسپانسرها از جمله آدیداس و کونامی تامین شده بود.
اگر کارایی او در جام جهانی حتی نزدیک به فصل شگفت انگیز باشگاه باشد که وی تاکنون داشته است (او امسال در 50 بازی 42 گل برای بارسلونا به ثمر رسانده است، از میان این ها 27 گل در 28 مسابقه لیگ برتر اسپانیا بوده است) او در برجسته ترین دورهای ورزشی سرتاسر جهان پیشرو خواهد بود. با داشتن انتظار ظهور فزاینده، او شروع به فراگیری زبان انگلیسی نموده است تا بیشتر در بازار قابل عرضه باشد.
برای اینکه فهرست خود از پردرآمدترین بازیکنان جهان را جمع آوری کنیم، در میان بایگانی تیمها و پشتیبانان تجاری به جستجو پرداختیم و با آژانسها و متخصصان برجسته فوتبال آمریکا و اروپا مصاحبه کردیم. تمامی درآمدها بر مبنای دلار آمریکا برای حقوق دریافتی، تشویقات و مبالغ دریافتی از پشتیبانان مالی در سال 2009، همراه با معادل پوند و نرخ تبدیل ارز در 30 ژوئن 2009 آورده شده است.
این زیان برای میتال که تولیدکننده آهن آن با نام ارسلورمیتال دارای ارزش بازار 65 میلیارد دلار و قیمت سهامی است که طی 12 ماه گذشته 47% بالا رفته است زیاد نیست. سایر منتفعان از ترقی قیمت کالاهای مصرفی شامل رومن ابرموویچ و آلیشر عثمانوف می شوند. ابرموویچ پول خود را از نفت به دست آورد و هم اکنون آن را به طور سنگین در آهن سرمایه گذاری نموده است.
وی صاحب چلسی، نهمین باشگاه ارزشمند فوتبال جهان می باشد. چلسی 646 میلیون دلار ارزش دارد ولی طی فصل 09-2008 بزرگترین زیان عملیاتی را در میان 20 باشگاه برتر فوتبال جهان داشته است (73 میلیون دلار). ولی ثروت خالص ادرموویچ هنگامی که سرمایه گذاری هایش در کالاهای مصرفی بازگشت فراوانی در سال گذشته داشت با 2.7 میلیارد دلار افزایش به 11.2 میلیارد دلار رسید.
عثمانوف از طریق فولاد و معادن سنگ آهن ثروتمند شد. این مرد روس مشاهده کرد که ثروت خالصش با 5.6 میلیارد دلار افزایش در سال گذشته به 7.2 میلیارد دلار رسید. عثمانوف هم اکنون با 26% پس از میلیاردر آمریکایی، ای. استنلی کروئنکه، که سازنده املاک و سرمایه گذار ورزشی است، دومین سهامدار بزرگ آرسنال است.
آرسنال در حال حاضر 1.18 میلیارد دلار ارزش دارد که سومین باشگاه فوتبال جهان به شمار می رود. این باشگاه در فصل گذشته 102 میلیون دلار درآمد داشت. میلیاردرهای آمریکایی به اعتقاد خود به فوتبال لیگ برتر ادامه می دهند.
ثروت پائول آلن با 3 میلیارد دلار افزایش به 13.5 میلیارد دلار رسید. آلن 30 میلیون دلار برای توسعه سیاتل ساندرز پرداخت و ساندرز در افتتاحیه فصل 2009 بیشترین بلیط را در ام.ال.اس (متعلق به مایکروسافت) فروخت.
موسس مایکروسافت عمده سرمایه گذاری خود را در سهام شرکت نرم افزاری خود انجام داده است که قیمت سهام آن 60% در سال گذشته افزایش داشته است. فیلیپ انشوتز، یکی از موسسین ام.ال.اس، در دو باشگاه فوتبال آمریکا و یک باشگاه سوئدی سرمایه گذاری کرده است.
انشوتز هنگامی که سه سال قبل با دیوید بگهام برای بازی در لوس آنجلس گالکسی قرارداد بست تیترهای خبری را به خود اختصاص داد.
هرچند بکهام اغلب اوقات مجروح شد و در زمین بازی کار زیادی انجام نداد، تقاضای زیادی برای لیگ ایجاد کرد و علت اینکه هر جا گالکسی بازی می کرد حضور مردم رونق می گرفت او بود.
انشوتز هنگامی که حباب سال 2008 فرو ریخت در زمینه املاک ضرر زیادی نمود و ثروت خالصش 1 میلیارد دلار و تا 6 میلیارد دلار افزایش یافت.
فهرست ما از مالکان میلیاردر فوتبال به واسطه سهم آن از رسواییها که بیش از همه نخست وزیر ایتالیا سیلویو برلوسکونی آن را به دست گرفته است، دچار آسیب شده است.
وی که به روابط نامشروع با زنان مشهور است از 2.5 میلیارد دلار افزایش ثروت لذت برد و ثروتش به 9 میلیارد دلار رسید.
برلوسکونی، که در دوران جوانی اش چندین بار تفریحی فوتبال بازی کرده است، صاحب سه شبکه تلویزیونی آنالوگ و چندین شبکه تلویزیونی دیجیتال و چند مجله خبری ملی است.
اینها در مجموع نیمی از بازار ایتالیا را تشکیل می دهد. برلوسکونی که همسر نیز دارد و داشتن رابطه جنسی بامحافظینش را انکار می کند، کنترل آ.س میلان، هفتمین باشگاه فوتبال ارزشمند جهان با ارزش 800 میلیون دلار را بر عهده دارد.
این باشگاه برنده لیگ قهرمانی سال 2007 شد و طی فصل 09-2008 41 میلیون دلار درامد عملیاتی داشت. مالک دیگر باشگاه فوتبال که پارسال در رسانه ها غوغا کرد برنارد اکلستون، رئیس و مدیر عامل ارشد مسابقات موتورسواری فرمول یک می باشد.
اکلستون برای نزاع با مالکان تیمهای موتورسواری به هنگامی که پشتیبنان مالی از بزرگترین و پرمنفعت ترین پیست مسابقات موتورسواری جهان خارج شدند مورد انتقاد قرار گرفت.
اکلستون و مدیر عامل فرمول یک فلاویو بریاتوره سه سال قبل باشگاه فوتبال را به قیمت 23 میلیون دلار خریدند.
ولی بریاتوره که ماه فوریه گذشته از ریاست کوئینز پارک رنجرز کناره گرفت در سال 2008 به دلیل تلاش جهت تبانی با گراند پریکس سنگاپور برای بیش از سه سال از حضور در فرمول یک محروم شد. ثروت خالص اکلستون با 300 میلیون دلار افزایش به 4 میلیارد دلار رسید.
و پیش از انکه شما بپرسید، مالکان میلیاردر ارزشمندترین باشگاه فوتبال جهان، منچستر یونایتد حاضر نشدند در فهرست ثروتمندترین 10 مالک باشگاههای فوتبال وارد شوند. ما تخمین می زنیم دارائی خانواده گلیزر 2.4 میلیارد دلار باشد، یعنی 60% از ثروت اکلستون.
اما بالاتر از آن، فلورنتینو پرز، رئیس دومین باشگاه ارزشمند، رئال مادرید قرار دارد که ثروتش را 1.9 میلیارد دلار تخمین می زنیم.

منبع : اکو نیوز

 

icon

سایر صفحات سایت
جستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجوی
  متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟?متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟
  متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟متولد کدوم ماهی؟
ابر واژه های سایت
جک ترکی اس ام اس زیبا اس ام اس خنده دار مسیج جدید اس ام اس کوتاه آف جدید payamake jadid sms sms ghashang پیامک اردیبهشت ماه 89 sms جوک جوک sms روز عکس sms khande dar sms عشقولانه مرکز اس ام اس ایران اس ام اس جالب پیامک جدید اس ام اس عاشقونه اس ام اس حال گیری اس ام اس 89 sms عشق sms عاشقی sms زیبا بهترین اس ام اس ها پیامک عاشقانه اس ام اس جدید پیامک 89 پیامک عشقولانه jok jadid جدیدترین اس ام اس ها اس ام اس قشنگ پیامک عاشقونه sms ziba اس ام اس 2010 اس ام اس موبایل پیامک خرداد ماه 89 sms عاشقانه sms جدید اس ام اس خرداد ماه 89 sms خنده دار اس ام اس عاشقانه sms خیلی خنده دار اس ام اس عشقولانه جدیدترین اس ام اس اس ام اس باحال sms jadid jok sms عاشقونه
عضویت در سایت
جهت دریافت جدیدترین ها در ایمیل خود در گروه سایت عضو شوید.

icon
خوراک فید
جهت اطلاع از جدیدترین برنامه ها در خوراک فید عضو شوید.

icon
© کلیه حقوق این وب سایت نزد مدیران آن محفوظ است.
استفاده از مطالب تنها با اجازه مدیران امکانپذیر است.