تبلیغات
عکس - چهارم تا 10 خرداد آخرین مهلت برای ثبت اطلاعات اقتصادی خانوار / yaraneh.amar.org.ir
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :

 چهارم تا 10 خرداد 1389آخرین مهلت برای ثبت اطلاعات اقتصادی خانواردر سایت yaraneh.amar.org.ir  نسده اند می باشد .

این مهلت برای کسانی تعیین شده است که جدول زمانی تعیین شده جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوار از سوی  مرکز آمار ایران موفق به ثبت اطلاعات خود نشده اند .

 

مرکز آمار اعلام کرد ، آنهایی که بر اساس جدول زمانی تعیین شده موفق به ارسال اطلاعات اقتصادی خود به سامانه مرکز آمار نشوند از 4 تا 10 خرداد فرصت دیگری هم خواهند داشت.

دور جدید جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها از 20 اردیبهشت آغاز شده است.


همچنین مرکز آمار ایران با تاکید بر ضرورت حفظ و نگهداری رمز عبور یا کد رهگیری اعلام کرده است در آغاز ورود اطلاعات ؛ رمز عبور که کد رهگیری خانوار تلقی می شود به مراجعه کننده داده می شود که باید با دقت حفظ شود ، زیرا این کد یا رمز عبور کلید دسترسی سرپرست خانوار به اطلاعات اقتصادی خانوار است.


این مرکز درباره علت اجازه ورود نیافتن برخی افراد به سامانه مرکز آمار برای درج و ارسال اطلاعات هم تصریح کرده است این موضوع دو علت دارد اول اینکه فرد چه به عنوان عضو یا سرپرست خانوار نام وی در سال 87 در پایگاه جمع آوری اطلاعات درج شده است و دیگر اینکه بر اساس جدول تعیین شده مراجعه نکرده است.


افرادی که اطلاعات اقتصادی آنها تغییر کرده است یا کد رهگیری خود را گم کرده اند، دارای فرزند جدیدی شده اند یا ترکیب خانواده آنها بر اساس ازدواج یا طلاق تغییر کرده، به هیچ وجه در این مرحله مراجعه نکنند زیرا این موارد جزو امور اصلاحی است و زمان دیگری برای آن در نظر گرفته شده است که متعاقبا اعلام خواهد شد.


همچنین برای افزایش سرعت اینترنت در مناطقی که با کاهش سرعت مواجه هستند با شرکت مخابرات هماهنگی های لازم شده است.


بیشترین مراجعه به سامانه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارها درساعات 9 تا 15 اعلام و به هموطنان توصیه شده است برای سهولت کار در غیر از این ساعات برای درج و انتقال اطلاعات خود به سامانه مراجعه کنند.


امکان ارسال اطلاعات در 24 ساعت فراهم است و خانوارها می توانند در صبح زود یا در ساعات پایانی شب نیز در منزل اطلاعات خود را به سامانه مرکز آمار ارسال کنند.


هموطنانی که در منزل یا محل کار دسترسی به اینترنت دارند نیازی نیست به کافی نت ها یا دفاتر خدمات مخابراتی مراجعه کنند اما برای انتقال اطلاعات به مرکز آمار از طریق کافی نت ها و مراکز خصوصی نیز حد اکثر کارمزد مجاز 1500 تومان تعیین شده است.
هموطنان در صورت مشاهده موارد تخلف آن را به اعضای ناظر در ستادهای استانی اطلاع دهند.


مرکز آمار درباره تمهیدات اندیشیده شده برای رفع ابهامات و پاسخ به پرسش های هموطنان اعلام کرده است در همه استان های کشور ستاد های استانی و شماره تلفن های ویژه ای در نظر گرفته شده است که هموطنان می توانند از این طریق و یا از دفاتر خدمات مخابراتی روستایی اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.


این امکان همچنین در پایگاه اینترنتی مرکز آمار فراهم است.


دور جدید دریافت اطلاعات اقتصادی خانوارها که از بیستم اردیبهشت آغاز شده است تا 10 خرداد ادامه دارد و خانوارهای جامانده با توجه به جدول زمانبندی به سامانه جمع آوری اطلاعات اقتصادی خانوارهای مرکز آمار به نشانی yaraneh.amar.org.ir مراجعه و اطلاعات خود را صرفا بصورت اینترنتی به مرکز آمار ارسال کنند.


مرکز آمار ایران توصیه کرده است هموطنان پیش از درج اطلاعات آن را در فرمهای پیش نویس که رایگان توزیع می شود ، وارد و پس از اطمینان از درست بودن ، آن را به پایگاه مرکز جمع آوری اطلاعات اقتصادی منتقل کنند.

پایان فرصت اعلام شماره حساب دریافت یارانه؛ امروز

سرپرستان خانوار در استان های ایلام، خراسان شمالی و گیلان که فرم اطلاعات اقتصادی را پرکرده اند تا پایان وقت امروز فرصت دارند با مراجعه به سامانه www.refahi.ir شماره حساب خود را ثبت کنند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه خبر سیما، اجرای آزمایشی نخستین مرحله قانون هدفمند کردن یارانه (دریافت شماره حساب سرپرستان خانوار) از 28 اردیبهشت در سه استان ایلام، خراسان شمالی و گیلان آغاز شد.


برای پرداخت مبالغ نقدی ناشی از اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها داشتن حداقل یک حساب نزد شعب بانکی کشور الزامی است.


همچنین اگر به هر دلیلی، فردی در این سه استان نتوانست در مدت اعلام شده شماره حساب خود را ثبت کند، می تواند در زمان اجرای نهایی و سراسری این طرح در کل کشور، شماره حساب خود را به ثبت برساند.

 

icon

سایر صفحات سایت
جستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجویجستجوی